fbpx
,

O Projekte Hillside

Apartmánový dom Hillside sa rodí v populárnom lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa. Pri príprave tohto projektu sme si dali jasný cieľ - vytvoriť špičkovú a atraktívnu nehnuteľnosť, ktorej kúpou jej budúci majitelia získajú obrovskú pridanú hodnotu. A tomu sme podriadili úplne všetko.

Náš projekt stavia najmä na týchto základoch:

  • vynikajúca lokalita s krásnymi výhľadmi
  • špičková architektúra
  • nadčasové a ekologické stavebné prevedenie
  • do detailov premyslené riešenia orientované na klienta
  • 100% dôraz na kvalitu

Lokalita projektu - Kubínska hoľa

Hovorí sa “lokalita, lokalita, lokalita”. Je to nepochybne najdôležitejší parameter vplývajúci na hodnotu nehnuteľnosti. Veľmi sa tešíme, lebo Hillside ho napĺňa na 1000%. Neuveriteľné výhľady na okolitú prírodu, najmä na Západné Tatry a Chočské vrchy, sa nedajú kúpiť nikde. Budúci vlastníci apartmánov však tento bonus získajú automaticky, a to prostým pohľadom zo svojho okna. Stredisko Kubínska hoľa patrí medzi slovenskú špičku a netreba ho zvlášť predstavovať. Milovníci lyžovania a letných outdoorových aktivít oceňujú jeho vynikajúce prírodné podmienky, ideálnu polohu v rámci Slovenska a neustále rastúcu úroveň.

Kvalitná architektúra

Kvalitná architektúra by mala ísť ruka v ruke s krásnou prírodou. A preto sme prípravu architektonického návrhu zverili oceňovanému ateliéru Šercel Švec, ktorý, okrem iného, v získal prestížnu cenu CE.ZA.AR. Výsledkom je projekt, ktorý rešpektuje okolité prostredie a tradície zhmotnené v použitých materiáloch, pričom neustále myslí na tie najmenšie detaily v záujme komfortu budúcich užívateľov.

CLT Technológia

Pri výstavbe Hillside bude použitá pokroková CLT technológia na báze dreva (cross laminated timber), ktorá je využívaná najmä vo vyspelých štátoch západnej Európy. Aj vďaka ekologickej CLT technológii a použitiu tepelných čerpadiel bude budúca prevádzka apartmánov mimoriadne úsporná.

Vaše pohodlie

Apartmánový dom Hillside tvoria 3 veže s označením X, Y a Z, v ktorých je 46 apartmánov. Dispozícia ich predurčuje na krátkodobé alebo dlhodobé rekreačné bývanie. Projekt je realizovaný na cca 4500 m² a počíta so 47 parkovacími miestami. Každý apartmán má vlastnú pivnicu, ktorá je vhodná aj na uskladnenie lyží alebo bicyklov. Samozrejmosťou sú priestranné balkóny, predzáhradky alebo obrovské terasy luxusných strešných apartmánov. Do svojho apartmánu sa môžete vyviesť výťahom. V prípade prémiových strešných apartmánov to platí doslovne, pretože výťah zastaví priamo vo vašom apartmáne. Súčasťou architektonického stvárnenia bude profesionálna výsadba drevín v okolí. 

Zhodnotenie investície

Pre tých, ktorí by pri komerčnom prenájme svojich apartmánov radi využili platformy ako Airbnb alebo Booking.com bude zmluvne zabezpečená služba prevádzky apartmánov (upratovanie, pranie, odovzdanie apartmánu a pod.). Motivácií na kúpu apartmánu v Hillside môžete mať mnoho. Či si ho užijete občas alebo v ňom budete bývať trvalejšie alebo ho budete prenajímať, pevne veríme, že sa vám vaša investícia zúročí nad očakávanie. Ekonomický benefit z prenájmu a z rastu hodnoty kvalitnej nehnuteľnosti je neodškriepiteľný. Ale nemenej dôležitá je radosť, ktorú vám váš krásny apartmán bude určite prinášať.

O živote projektu Hillside vám toho radi povieme oveľa viac. Sledujte naše novinky.

Výhľady
Ekológia
CLT technológia
Kubínska Hoľa
Parkovacie miesto

Časový harmonogram projektu

December 2018 Územné rozhodnutie
Marec 2019 Zahájenie predaja
Jún 2019 Stavebné povolenie
September 2019 Zahájenie výstavby
Marec 2020 Dokončenie hrubej stavby
Október 2020 Finálne dokončenie stavby
November 2020 Kolaudácia
Zima 2020 Odovzdanie apartmánov

O nás

Krásna výzva, z ktorej sa veľmi tešíme.

Nehnuteľnostiam sa venujeme viac ako desať rokov. Spočiatku sme obaja pracovali ako realitní makléri a občas sme trpeli, keď sme predávali nehnuteľnosti, ktoré vymyslel a postavil niekto iný a nedbal pri tom na ich konečného užívateľa.

Pri vlastných projektoch však môžeme postupovať opačne. V prvom rade sa projekt robí pre jeho budúceho vlastníka. Nerobí sa preto, aby vyhovoval architektovi, stavebnej firme, predajcovi a pod.… Všetko sa musí od počiatku na 100% podriadiť potrebám budúceho majiteľa nehnuteľnosti a jeho užívateľskému komfortu. Hillside vzniká presne týmto spôsobom a naplno môžeme uplatniť našu firemnú filozofiu, podľa ktorej “Chceme žiť a pracovať v takých priestoroch, aké tvoríme.”

Juraj Bukna konateľ BL, s. r. o. Ján Laurinčík konateľ BL, s. r. o.

Architekti projektu

Architektonické stvárnenie vychádza z rešpektu k tradícií a jej stvárnenia pomocou súdobých prvkov architektúry.

Apartmánový dom sme navrhli vzhľadom na lokalitu a veľkosť pozemku vo forme troch objektov spojených podnožou do jedného celku. Tri rovnaké resp. podobné hmoty namiesto kompaktnej budovy boli zvolené z dôvodu zachovania priehľadov do okolitej krajiny. Natočenie hmôt súvisí so získaním nerušených výhľadov do krajiny. Archetyp sedlovej strechy, drevenej hrazdenej konštrukcie a tradičného vertikálne kladeného dreveného obkladu štítovej steny má zastúpenie v našom návrhu. Vzhľadom na polohu navrhovaných objektov v horskom prostredí sme pri návrhu pracovali s prirodzenými materiálmi pre dané prostredie. Hlavným stavebným prvkom nadzemnej konštrukcie apartmánových domov bude stenový systém z drevených veľkoformátových CLT panelov. Veľkou výhodou systému je ekologická výstavba, rýchlosť výstavby, úspora priestoru na bývanie. Nezanedbateľným plusom je suchý proces výstavby, ktorý umožňuje stavať aj v zime, čo je vzhľadom na riešenú lokalitu nezanedbateľný benefit.

Andrej Švec - architekt projektu, Šercel Švec s.r.o.

Ekologické podvedomie a zodpovednosť za stav v akom prenechávame prostredie pre budúce generácie boli hlavným motívom prečo sme na projekte pracovali s radosťou.

Využitie drevených CLT panelov ako nosného systému má v rámci obytných stavieb obdobnej veľkosti pravdepodobne na Slovensku premiéru. Drevo ako jeden z mála obnoviteľných zdrojov tvorí súčasť tradičnej ľudovej architektúry, my sme sa transformáciou hmoty a abstrakciou prostredia snažili docieliť obraz odrážajúci 21. storočie.

Peter Šercel - architekt projektu, Šercel Švec s.r.o.

Vyberte si svoj apartmán

Prejsť na ponuku apartmánov