Rok výstavby je za nami

20. apríla 2021, napísal: BL

Presne pred rokom sme na vtedajšom ešte parkovisku “Pikula” podpisovali s generálnym zhotoviteľom J.P.V.K. SROS zmluvu o dielo a odovzdávali stavenisko. Počasie nám prialo a v priebehu nasledujúceho mesiaca sme zrealizovali všetky výkopové práce a zabetónovali základové dosky.

Prvú vlnu pandémie sme prežili bez následkov a tak sme sa koncom leta mohli pýšiť skeletmi apartmánových domov Y a Z, základovou doskou tretej veže a predstihom takmer mesiac oproti pôvodnému harmonogramu prác.

Aj keď jeseň už nebola taká prajná ako jar a leto, skôr ako prišli prvé mrazy, apartmánové domy Y a Z sme zateplili, prikryli strechami a stavebné otvory vyplnili oknami. Budovy sme pripojili na inžinierske siete a zrealizovali vnútorné rozvody, vyliali potery. Stihli sme taktiež zabetónovať 3 podlažia apartmánového domu X.

Zima na Holi je krásna, no pre stavbárov náročná. Táto bola ešte o čosi náročnejšia, ale popasovali sme sa s ňou, ako sa patrí. Dokázali sme zrealizovať podstatnú časť vnútorných omietok, zaklopiť priečky, pripraviť nosnú konštrukciu drevenej fasády, obložiť väčšinu kúpelní a zrealizovať množstvo ďalších detailov. Dokončili sme skelet veže X a začali s prípravou na jej zastrešenie.

Na dennej báze dostávame otázky ohľadom termínu dokončenia a odovzdávania. Napriek určitému sklzu, zapríčinenému najmä pretrvávajúcou paralýzou úradov, sa teším, že sa nám darí držať na uzde všetky termíny. V prvom rade si ale prajeme, aby sme všetci toto obdobie prežili v zdraví a čo najskôr si mohli užívať Kubínsku Hoľu plnými dúškami.

Ďalšie fotky a informácie k priebehu výstavby pravidelne uverejňujeme na našom facebooku HillSide Kubínska a aj na Instagrame. Ak by ste mali záujem o ďalšie informácie o projekte HillSide,  kontaktujte nás.