Zaujímavý marec 2020

24. marca 2020, napísal: BL

Najradšej by sme sa corona vírusu v tomto príspevku vyhli, ale asi sa to nedá. V ostatných dňoch zasiahol úplne všetkých a nevyhol sa ani nášmu projektu HillSide. Ako sa s ním pasujeme? Prečítajte si náš krátky blog.   

Dodávateľ stavebných prác bude J.P.V.K. SROS spol. s r.o. 

Ukončili sme tender, v ktorom sme zo siedmich uchádzačov vyberali generálneho dodávateľa stavebných prác na projekte HillSide. Stavbu bude realizovať stavebná firma J.P.V.K. SROS spol. s r.o. (www.sros.sk), ktorá na stavebnom trhu úspešne pôsobí viac ako 25 rokov. Veľmi nám záleží na kvalite prevedenej stavby a pevne veríme, že spoločnosť J.P.V.K. SROS spol. s r.o. si zastane miesto a potvrdí vysoké nároky na kvalitu svojej práce. Aj touto cestou by sme chceli poďakovať ostatným účastníkom tendra, ktorí o tento projekt férovo zabojovali.   

Čo by bolo a čo je?

Ak by nebolo vírusu a núteného odstavenia celej spoločnosti, pravdepodobne by na HillSide už krúžili bagre a ťažká technika. Nechceme však vystavovať riziku najohrozenejšie skupiny obyvateľstva a tak sme ostali disciplinovane doma. Zdravie je prvoradé a sme pripravení ostať doma aj dlhšie. 

Už pár rokov využívame na riadenie projektov cloudové riešenia a sme teda dobre pripravení na prácu z domu. Čas pri počítačoch využívame na vzdialenú komunikáciu s klientmi, so stavebným dozorom, dodávateľom stavby, dodávateľmi technológií, stavebnými úradmi a inými zúčastnenými stranami. Dolaďujeme posledné detaily zmlúv, rozpočtov a šperkujeme technické riešenia, ktoré by sme normálne riešili neskôr v priebehu stavby. Terajšia energia investovaná do dobrej prípravy sa vráti v časových a energetických úsporách počas realizácie stavby.

Očakávané udalosti

Vývoj marcových udalostí nás samozrejme pribrzdil a pripravili sme sa aj na scenár, že situácia potrvá dlhšie ako dva týždne. Najbližšie týždne nám ukážu, či sa stavba môže naplno rozbehnúť v apríli alebo až v máji (veľa závisí od uvoľnenia nariadených ochranných opatrení, ale aj od následnej dostupnosti materiálov a pod.). Máme našťastie nastavenú dostatočnú časovú rezervu a aj keď sa neradujeme, že ju využijeme hneď v úvode projektu, sme pripravení urobiť maximum pre to, aby sme počas realizácie všetky “corona” sklzy vymazali.  

Opäť sa vám ozveme v apríli a zatiaľ si na seba dávajme pozor.