Stará nehnuteľnosť za novú? V HillSide to ide.

28. januára 2020, napísal: BL

Je bežné, ak si zákazník vyhliadne novú nehnuteľnosť, ale má ťažkosti s jej zazmluvnením, pretože najprv potrebuje predať svoj starší dom, či byt. S predajom svojej staršej nehnuteľnosti však váha, lebo má obavy, že mu nová vyvolená nehnuteľnosť medzičasom ujde. Keby sa to tak dalo vybaviť naraz, starú predať a novú kúpiť, najlepšie v jeden deň.

Vo veľkom počte takýchto prípadov riešenie máme. Záujemcovia, ktorí sa ocitnú vo vyššie popísanej situácii pri kúpe apartmánu v projekte HillSide, nám jednoducho môžu ponúknuť svoju staršiu nehnuteľnosť ako protihodnotu. Po ocenení vašej staršej nehnuteľnosti ju od vás za dohodnutú cenu môžeme vykúpiť, a takto získané peňažné prostriedky sú použité na úhradu kúpnej ceny vášho nového apartmánu. Sme len na úplnom začiatku predaja nášho projektu a už máme jednu takúto transakciu úspešne za sebou, kde ako protihodnota poslúžil starší mestský byt.

Samozrejme, existujú aj iné alternatívy načrtnutého spôsobu. V inom projekte sme klientovi odložili zálohovú platbu o určité obdobie s tým, že on si počas tejto doby skúsi svoj starší dom predať sám. Ak by sa mu dom nepodarilo predať do spoločne dohodnutého termínu, dohodli sme sa, že ho za vopred stanovenú cenu odkúpime. Takto získal náš klient priestor na to, aby sa pokúsil dom predať čo najlepšie, pričom nemal obavu o to, že mu nová nehnuteľnosť ujde.

Existuje naozaj veľká paleta možností, ako bezpečne a bez stresov vyriešiť rôzne varianty obchodov, kde je nutné vhodne vybalansovať predaj a aj kúpu viacerých nehnuteľností. Treba sa na to určite vždy opýtať, je to prvý a nevyhnutný krok k úspechu vo všetkých obdobných situáciách.

V prípade, že by ste radi vymenili vašu inú nehnuteľnosť za nový apartmán v Hillside, kontaktujte Erika Nemčíka, ktorý s vami ochotne prejde všetky dostupné možnosti.

Kontakt na Erika Nemčíka
Kontaktujte makléra Erika Nemčíka, ktorý Vám zodpovie všetky Vaše otázky.

A ak sa vám to všetko podarí, potom môžete premýšľať nad tým, ako budete svoj apartmán v HillSide užívať a zároveň ním zarábať. Prečítajte si viac o tom ako na to v našom blogovom článku.