Kedy budú známe ceny apartmánov Hillside?

24. januára 2019, napísal: BL

Veľmi milo nás prekvapil záujem o náš projekt Hillside. Okrem množstva dopytov od potenciálnych kupujúcich náš projekt zaujal aj novinárov a odbornú verejnosť. Zmienil sa o ňom ekonomický týždenník Trend a tiež portál Startitup.sk.

Množstvo otázok sa týka ceny apartmánov. Ako sme už avizovali, ceny apartmánov by mali byť známe koncom marca 2019, kedy si budú môcť záujemcovia svoje apartmány aj záväzne rezervovať. Prečo až koncom marca? Dôvodom je dosiaľ neukončený tender na dodávateľa stavby a tiež prebiehajúce ekonomické vyhodnotenie zmeny objektovej skladby projektu, v dôsledku ktorej dôjde k nahradeniu podzemných parkovacích státí vonkajšími, ako aj k vypusteniu snack baru. Týmito zmenami sledujeme najmä to, aby naši klienti kúpou svojho apartmánu získali maximálny možný pomer cena / výkon. Eliminovaním značnej časti podzemnej stavby, ktorá je vzhľadom na podzemné pomery mimoriadne náročná, dokážeme priniesť apartmány za naozaj prijateľné ceny. Umiestnenie potrebnej dopravnej vybavenosti je bezproblémové aj na povrchu, a to vďaka rozsiahlej ploche pozemkov, na ktorých sa bude Hillside nachádzať (takmer 4500 m²).

Ďalšou úlohou, na ktorej v súčasnosti pracujeme je prekládka vzdušných vedení vysokého napätia, ako aj prekládka zemných vedení nízkeho napätia, a tiež výmena neestetickej a zastaranej stožiarovej trafostanice, ktorú nahradí úplne nová kiosková trafostanica.