Výrazné posuny v projekte Hillside

23. mája 2018, napísal: BL

Zostávame “pod zemou”

 

Ešte to chvíľu potrvá, kým sa projekt Hillside začne dvíhať zo zeme. Vôbec však neoddychujeme. Tento projekt nás v súčasnosti ukrutne zamestnáva. Ale z roboty máme veľkú radosť, takže nás to vôbec nebolí. 🙂

 

Šetrný zámer

 

V máji sme požiadali príslušný stavebný úrad o schválenie urbanistickej štúdie Hillside. Možno o tom neviete, ale na mieste plánovaného projektu Hillside boli v minulosti povolené stavby 2 apartmánových domov, ktoré počítali až s 9 podlažiami, 66 apartmánmi a 81 parkovacími miestami. Vskutku kolos. Hillside bude oveľa miernejší a maximálne ohľaduplný voči okolitému prostrediu. Oproti pôvodnému projektu klesne podlažnosť v priemere o 38%, počet apartmánov sa zníži o 37,5% a počet parkovacích plôch klesne o 42% (z toho drvivá väčšina parkingu bude pod zemou!). Čo je však najdôležitejšie, rozsah zelených plôch stúpne oproti pôvodnému zámeru o 46,2%. Pár snových umeleckých obrázkov z urbanistickej štúdie Vám čochvíľa prinesieme.

 

Väčší pozemok

 

Po takmer polročnom a veľmi ťažkom vyjednávaní sa nám podarilo získať susediace pozemky, a tak sa plocha, na ktorej bude situovaný Hillside, zväčší. Budúcim vlastníkom apartmánov tak na okolitých plochách poskytneme ešte viac zelene a zabezpečíme koncepčný súlad s nižšie položeným územím.

 

Najbližšie plány

 

Náš trojčlenný tím vycestoval 23. mája do Rakúska na obhliadku viacerých stavieb zhotovených z progresívnych a ekologických drevených CLT panelov, ktoré by sme chceli na Hillside použiť. Navštívime aj závod Stora Enso Wood Production CLT v Ybbs an Der Donau, kde tieto CLT panely vyrábajú. Určite Vám o tom viac napíšeme v ďalších blogoch. Architekti začali s prípravou ostrej dokumentácia pre účely územného konania. 

 

Záujem nás teší

 

Aj keď všetky parametre projektu Hillside ešte nie sú na 100% uzavreté, teší nás Váš záujem a veľmi pozitívne reakcie. Už teraz môžeme povedať, že je našou ambíciou, aby bol projekt špičkou v oblasti architektúry, použitých materiálov, kvality spracovania, ekológie a energetickej úspornosti. Jednoducho, budeme každý deň tvrdo makať na tom, aby budúci majitelia apartmánov v projekte Hillside dostali za svoje peniaze čo najväčšiu pridanú hodnotu.